Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 13:47

PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona Plecha 2023

1 kwietnia w Toruniu odbyły PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona Plecha 2023. Udział w prestiżowych zawodach wzięło dwóch zawodników Stali Gorzów, Anders Thomsen i Martin Vaculik. Jak zaprezentowali się Stalowcy?

Źródło: Vaculik Racing Team

Na toruńskiej MotoArenie spotkało się 16 najlepszych żużlowców PGE Ekstraligi z sezonu 2022.  Zawody były idealnym przetarciem przed oficjalnym startem PGE Ekstraligi. Anders Thomsen po raz pierwszy brał udział w Indywidualnych Mistrzostwach Ekstraligi. Dla Martina Vaculika był to siódmy turniej. Emocje towarzyszyły zawodnikom od samego początku. W inauguracyjnym wyścigu w taśmę wjechał Kacper Pludra, który zastępował Nickiego Pedersena, jego miejsce zajął Krzysztof Lewandowski. Pierwsza seria startów zdecydowanie należała do podopiecznych trenera Stanisława Chomskiego. Zarówno Anders Thomsen i Martin Vaculik w swoich pierwszych startach dowieźli do mety po trzy punkty.

🔴 Stal Gorzów zaprezentowała sponsora!

Niestety Anders Thomsen po swoim drugim udanym starcie poczuł się źle, miał problemy z żołądkiem i musiał wycofać się z zawodów. Fani Stali Gorzów obawiają się, że może chodzić o kontuzje. Kibice zgromadzeni zarówno na MotoArenie, jak i przed telewizorami na brak emocji nie mogli narzekać.

18. Krzysztof Lewandowski

🔴 Stal Gorzów. Nie będzie prezentacji drużyny?!

Zawody od samego początku świetnie układały się dla Martina Vaculika. Słowak po trzeciej serii startów znalazł się na drugim miejscu. 12 bieg został przerwany. Kacper Woryna daszkiem dotknął taśmy startowej, lecz nie został wykluczony. Przed 13 gonitwą dnia na torze trwały prace torowe.  W 15 gonitwie dnia pod taśmą stanęli Martin Vaculik i Kacper Woryna oraz Leon Madsen i Wiktor Lampart. Vaculik i Woryna przed wyścigiem mieli po 8 oczek i rywalizowali o drugą pozycje w klasyfikacji, aby zapewnić sobie pewne miejsce w finale. Lepszy okazał się żużlowiec z Częstochowy, który zameldował się na linii mety jako pierwszy. Zawodnik Stali Gorzów zdobył 1 punkt. Groźny wypadek miał miejsce w 16 wyścigu. Na pierwszym łuku na  tor upadli Krzysztof Lewandowski i Kacper Pludra. Obaj wstali o własnych siłach. Powtórka w pełnej obsadzie.

🔴 Waldemar Sadowski: Tor jest w takim stanie, że można próbować

Pewne miejsce w finale zapewnili sobie Bartosz Zmarzlik i Kacper Woryna. Pierwszy półfinałowy bieg został przerwany. Martin Vaculik dostał ostrzeżenie  od sędziego zawodów. W drugiej odsłonie tego wyścigu miejsce w finale zapewnił sobie Martin Vaculik.  W drugim półfinale zwyciężył Dominik Kubera.

PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi im. Zenona Plecha 2023 zwyciężył Bartosz Zmarzlik! Drugi był Martin Vaculik a trzeci Kacper Woryna!

Wyniki:

1. Bartosz Zmarzlik (Platinum Motor Lublin) - 14 (3,3,3,3,2) - 1. miejsce w finale
2. Martin Vaculik (ebut.pl Stal Gorzów) - 12+3 (3,2,3,1,3) - 2. miejsce w finale
3. Kacper Woryna (Tauron Włókniarz Częstochowa) - 12 (2,3,3,3,1) - 3. miejsce w finale
4. Dominik Kubera (Platinum Motor Lublin) - 9+3 (2,1,1,3,2) - defekt miejsce w finale
5. Fredrik Lindgren (Platinum Motor Lublin) - 9+2 (3,2,1,1,2)
6. Mikkel Michelsen (Tauron Włókniarz Częstochowa) - 8+2 (0,3,2,0,3)