poniedziałek, 20 maja 2024 01:39

Kangoo w derbowym starciu

Już w najbliższą środę EIG CEZiB Kangoo Basket rozegra kolejny mecz koszykarskiej drugiej ligi. Będzie to spotkanie wyjątkowe, ponieważ będą to derby z Q8 Oils SKM Zastalem Zielona Góra.

Autor: Marta Czernicka

Gorzowscy koszykarze z pewnością chcą jak najszybciej wymazać z pamięci pierwszą połowę sobotniego meczu we Wrocławiu. Przez pierwsze dwie kwarty kangury raziły swoją nieskutecznością i schodząc na przerwę przegrywały aż 46:22. Po zmianie stron gra uległa poprawie i w pewnym momencie na tablicy wyników widniał remis, ale ostatecznie to gospodarze zwyciężyli 76:73.

🔴 Porażka Stali po rzutach karnych

Swojego niezadowolenia po tym spotkaniu nie krył trener Andrzej Stefanowicz.

- Nie ma żadnego tłumaczenia, pierwsza połowa tego pojedynku jest zdecydowanie do zapomnienia. Potężna mobilizacja w szatni dała tyle, że po przerwie zaczęliśmy grać zupełnie inny, o wiele lepszy mecz – powiedział po tym starciu trener gorzowskiej drużyny.

Na szczęście dla Kangoo szansa na rehabilitację nadarzy się już w środku tygodnia. Rozgrywki koszykarskiej drugiej ligi nabierają tempa i mecze trzeciej kolejki zmagań odbędą się w środę i czwartek. Drużyna EIG CEZiB Kangoo podejmie przed własną publicznością młodzieżowy Zastal Zielona Góra. Koszykarze z południa naszego województwa to obecnie dziesiąta drużyna ligi.

🔴 Dobra passa trwa! Cenny punkt do ligowej tabeli

W swoich dotychczasowych meczach zielonogórzanie wygrali z TKM Włocławek (75:61) i przegrali z Pogonią Prudnik (76:93). Gorzowskie Kangury dystansują w tabeli derbowych rywali jedynie dzięki lepszemu bilansowi zdobytych punktów. Kangoo w tej statystyce może pochwalić się wynikiem +4, a Zastal uzbierał ich na poziomie -3. Najskuteczniejszym zawodnikiem zielonogórskiej drużyny jest obecnie Kamil Olejnik, który w dwóch rozegranych spotkaniach rzucił 29 punktów.

Mecz EIG CEZiB Kangoo Basket Gorzów – Q8 Oils SKM Zastal Zielona Góra odbędzie się w środę (4 października) o godzinie 20:00. Wstęp na halę CEZiB jest bezpłatny.