niedziela, 19 maja 2024 23:32

Kangoo przegrywa w Oleśnicy

Koszykarze EIG CEZiB Kangoo Basket Gorzów przegrali mecz 11. kolejki 2 ligi w Oleśnicy z Wrapmania.eu KK Oleśnica 83:67 (16:13, 28:26, 19:8, 20:20). Jest to już piąta porażka z rzędu gorzowskich Kangurów.
Archiwum

Autor: Marta Czernicka

Ostatnie trzy kolejki ligowe upłynęły Kangoo pod znakiem meczów domowych. Niestety, wszystkie te starcia zakończyły się porażkami drużyny prowadzonej przez trenera Andrzeja Stefanowicza. Jeżeli do tego bilansu dodamy poprzednie wyjazdowe spotkanie Kangurów (przegranie w Kłodzku), to okaże się, że Kangoo nie cieszyło się ze zwycięstwa od 18 października i jednopunktowej wygranej nad Obrą Kościan. Wytworzyła się więc bardzo zła seria, która zepchnęła Kangury poza strefę dającą play-offy. Okazją do przerwania niechlubnego pasma mogła okazać się sobotnia eskapada do Oleśnicy na pojedynek z Wrapmania.eu Koszykarskim Klubem. Szkopuł w tym, iż do tej pory Kangoo z wyjazdów wracało jedynie na tarczy.

Trzecią część meczu dobrze rozpoczęli podopieczni trenera Stefanowicza. Kangoo zaczęło łapać kontakt z gospodarzami, a efektowny rzut za trzy punkty w wykonaniu Konrada Jelskiego doprowadził do wyniku 49:47. Po tej akcji Kangury przestały grać. Do końca trzeciej kwarty Kangoo nie rzuciło już żadnych punktów, a gra w tej części meczu trwała jeszcze ponad sześć minut. Miejscowi gracze nie zamierzali się tylko przyglądać nieskuteczności gorzowskiej drużyny, a sami dążyli do zwycięstwa. Oleśniczanie przed końcową kwartą zdołali wywalczyć sobie bezpieczną przewagę i na ostatnią przerwę schodzili z szesnastoma punktami przewagi – 63:47.

Końcowe dziesięć minut spotkania odbywały się pod kontrolą miejscowego zespołu. Kangoo wróciło do zdobywania punktów (ostatecznie niemoc rzutowa trwała ponad siedem minut), ale KK utrzymywał bezpieczną przewagę i jedynie pozwolił na remis w czwartej kwarcie – po 20.

Piąta porażka z rzędu stała się faktem. Aktualnie Kangoo legitymuje się bilansem 4-7 i spadło w ligowej klasyfikacji na dziesiątą lokatę. W następnej kolejce gier do Gorzowa przyjedzie zespół z Siechnic, który zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Wówczas o kolejnym potknięciu nie powinno być mowy.

W sobotnim meczu najwięcej punktów dla Kangoo zdobyli: Konrad Jelski 18, Kamil Paluszak 10 i Norbert Grzegorczyk 10.