Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 19 maja 2024 23:06

Koniec złej passy. Kangury wygrały mecz z KKS-em Siechnice

Drużyna EIG CEZiB Kangoo Basket Gorzów wygrała z CM Magnolia KKS-em Siechnice 78:63 (20:20, 27:19, 23:13, 8:11). Zwycięstwo to zakończyło fatalną serię Kangurów.
Michał Jercha w akcji.

Źródło: Facebook / Kangoo Basket

Gorzowskie Kangury miały prawo stęsknić się za smakiem zwycięstwa. Podopieczni trenera Andrzeja Stefanowicza ostatni swój mecz ligowy wygrali w połowie października. Od tamtej pory Kangoo Basket przechodziło ciężki okres, który okraszony został serią pięciu porażek z rzędu. Kiepskie wyniki spowodowały, iż gorzowski zespół wypadł ze strefy dającej upragnioną fazę play-off. Serie, nawet te najgorsze, mają to do siebie, że ostatecznie się kończą. Okazją do przerwania niekorzystnej passy był dla Kangurów sobotni mecz z KKS-em Siechnice, który do tej pory wygrał w bieżącym sezonie tylko jeden mecz i zasłużenie okupował miejsce w strefie spadkowej.

Początek spotkania był istnym trzęsieniem ziemi dla gorzowskiej drużyny. KKS objął prowadzenie 0:8, a na dodatek Kangoo nie potrafiło zapunktować przez pierwsze pięć i pół minuty gry. Dopiero celny rzut Bartosza Dreczkowskiego otworzył wynik po stronie miejscowych. Drużyna z Siechnic nie zamierzała jednak przejść koło meczu i dzielnie utrzymywała wywalczone prowadzenie. Dopiero w końcówce premierowej kwarty Kangoo zdołało wyrównać za sprawą skutecznej gry Michała Grzeszaka. Po chwili ten sam gracz wyprowadził nawet gorzowian na prowadzenie, ale ostatnie słowo należało jednak do gości, którzy w ostatnich sekundach zdołali wyrównać stan meczu na 20:20.

Sobotnie zwycięstwo pozwoliło Kangurom zamknąć nieprzyjemny rozdział pięciu porażek z rzędu. Jednak pogubione w ostatnich tygodniach punkty nadal dają znać o sobie, przez co Kangoo wciąż znajduje się poza strefą play-off.

W meczu z KKS-em najwięcej punktów dla Kangoo zdobyli: Michał Grzeszak 13 (10 zbiórek), Michał Jercha 12 (11 zbiórek), Marcin Jachimowski 11 i Tomasz Cieślak 10.

W drużynie gości pierwsze skrzypce grał Kacper Burakiewicz (20 punktów), a wtórowali mu Samuel Wronkowski (12) i Kamil Karliński (12 i 21 zbiórek).