Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 11:35

Stilon bez szans w Toruniu

W spotkaniu 11. kolejki siatkarskiej 2 ligi zawodnicy Agencji Inwestycyjnej Stilonu Gorzów przegrali w Toruniu z drużyną CUK Aniołów 3:0 (25:20, 25:13, 25:15). Jest to szósta porażka niebiesko-białych w bieżącym sezonie.

Autor: Marta Czernicka

Źródło: Fotografia Marta Czernicka

Gorzowscy siatkarze udali się do Torunia wypoczęci i złaknieni sportowej rywalizacji. Spowodowane było to pauzą, którą podopieczni trenera Krzysztofa Dobka odbyli w pierwszy weekend grudnia. Co ciekawe, w identycznej sytuacji byli sobotni rywale Stilonu. Zeszłotygodniowa potyczka zespołu CUK Aniołów z Energetykiem Poznań została przełożona na 12 grudnia. Czekał więc nas pojedynek dwóch drużyn, które zdążyły zatęsknić za meczami ligowymi.

Otwierający starcie set rozpoczął się dobrze dla Stilonu. Pierwszy punkt dnia zdobył swoim atakiem Jakub Pulkowski, ale były to tylko dobre złego początki. W kolejnych akcjach do gry wkroczyli gospodarze. Wielki mecz rozgrywał Bartosz Grzona, który w początkowym etapie meczu nękał kapitalnymi zagrywkami Macieja Kordysza. Stilonowcy przez większą część pierwszego seta trzymali się blisko Aniołów, ale ani razu nie zdołali wyjść już na kolejne prowadzenie. Pierwsza partia padła łupem miejscowych siatkarzy 25:20

W drugiej odsłonie również przyzwoicie rozpoczęli gorzowianie. Jednak z każdą kolejną piłką na wyższe obroty wchodzili torunianie. Od wyniku 4:4 miejscowi nabierali wiatru w żagle i zaczęli odskakiwać na coraz większą różnicę punktową. CUK Anioły przypominały dobrze naoliwioną maszynę, a Sławomir Stolc, Rafał Pawlak i Isbel Mesa bawili się siatkówką. Przewaga gospodarzy była nawet kilkunastopunktowa i finalnie set zakończył się wynikiem 25:13.

Trzecia część spotkania była niemalże kopią swojej poprzedniczki. Stilon dotrzymywał kroku Aniołom jedynie do wyniku 5:5. Potem nastąpiła egzekucja ze strony gospodarzy. Torunianie znowu wypracowali sobie przewagę oscylującą w okolicach dziesięciu punktów, a ostatecznie zwyciężyli decydującego seta 25:15. Końcowym atakiem popisał się Bartosz Grzona, który po chwili otrzymał tytuł MVP meczu.

Stilon pozostał na szóstym miejscu w klasyfikacji.