Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 10:36

Stilon górą w starciu z Orłem

Siatkarze Agencji Inwestycyjnej Stilonu Gorzów wygrali spotkanie z LBS Bank Janas KS Orzeł Międzyrzecz 3:1 (30:32, 28:26, 25:15, 25:19). Pojedynek z czerwoną latarnią ligi nie okazał się być spacerkiem.
Stilon w udanym bloku.

Autor: Marta Czernicka

Źródło: Fotografia Marta Czernicka

Przed środowym meczem za zdecydowanego faworyta uchodziła drużyna Agencji Inwestycyjnej Stilonu Gorzów. Gorzowscy siatkarze po pierwszej rundzie drugoligowych zmagań zajmowali szóste miejsce w ligowej klasyfikacji. W zupełnie innym miejscu znajdował się zespół LBS Bank Janas KS Orzeł Międzyrzecz, ponieważ ekipa ta była zdecydowanie najsłabsza w dotychczas rozegranych kolejkach i zamykała tabelę z zaledwie dwoma punktami na koncie. Dodatkowym aspektem przemawiającym za niebiesko-białymi było wspomnienie pierwszego spotkania tych drużyn. W premierowej kolejce trwającego sezonu Stilon wygrał w Międzyrzeczu 1:3 i w pozytywnym nastroju wrócił na siatkarską mapę Polski.

Pierwszy set środowego spotkania nosił znamiona efektownego thrillera. Zaczęło się niepozornie, gdyż gospodarze zgodnie z planem wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Dobrze w mecz wszedł zwłaszcza Maciej Kordysz. Kapitan Stilonu zdobył kilka otwierających punktów, w tym zanotował jeden as serwisowy. W drugiej połowie seta pierwsze skrzypce zaczął grać Filip Frankowski, ale jednocześnie do głosu zaczęli dochodzić goście. Orzeł doprowadził do remisu 18:18, po czym obie ekipy zaczęły grać punkt za punkt. Spowodowało to szaleńczą końcówkę, a oba zespoły przekroczyły granicę 30 punktów. Ostatecznie lepsi w próbie nerwów okazali się siatkarze z Międzyrzecza, którzy wygrali 30:32.

W trzecim secie wreszcie Stilonowcy przejęli inicjatywę w pełni. Podopieczni trenera Krzysztofa Dobka weszli w siatkarski trans i zgodnie zdobywali punkty. Precyzyjnymi zagrywkami męczył międzyrzeczan Filip Frankowski, a swoje efektowne oczka dokładał Jakub Pulkowski. Dzięki temu Stilon wypracował sobie dziesięciopunktową przewagę 21:11. Przy takiej różnicy Orzeł nie był już w stanie wrócić do rywalizacji, dzięki czemu gorzowianie wygrali 25:15.