poniedziałek, 20 maja 2024 11:54

Siatkarze Stilonu kończą rok zwycięstwem w Łęczycy

Drużyna Agencji Inwestycyjnej Stilonu Gorzów wygrała mecz 13. kolejki siatkarskiej 2 ligi w Łęczycy z Lotnikiem 0:3 (22:25, 19:25, 17:25). Było to ostatnie spotkanie niebiesko-białych siatkarzy w 2023 roku.
Kadr z meczu Stilon - Orzeł Międzyrzecz.

Autor: Marta Czernicka

Źródło: Fotografia Marta Czernicka

Meczem w Łęczycy drużyna Agencji Inwestycyjnej Stilonu Gorzów kończyła intensywny siatkarski tydzień, a także żegnała ligowe rozgrywki na trzy tygodnie. Pojedynek z Lotnikiem zapowiadał się pasjonująco, gdyż przed sobotnim starciem oba zespoły sąsiadowały ze sobą w ligowej tabeli. Wyższą pozycją mogli pochwalić się gorzowscy siatkarze, którzy po pierwszej pełnej rundzie zmagań plasowali się na piątym miejscu w klasyfikacji. Szczebelek niżej znajdował się Lotnik, lecz ekipa ta rozegrała jeden mecz mniej w stosunku do większości drużyn. Różnica punktowa wynosiła zaledwie dwa oczka. W pamięci gorzowskich kibiców pozostał zapewne pierwszy pojedynek tych zespołów, gdyż był on jednocześnie premierowym domowym meczem siatkarskiego Stilonu po reaktywacji tej marki. Wówczas, przy przepełnionej hali CEZiB-u, niebiesko-biali wygrali 3:0

Otwierająca partia sobotniego meczu padła łupem Stilonu. Przez większą część tego seta niebiesko-biali utrzymywali pozytywny dystans nad rywalem. Lotnik jedynie do wyniku 5:5 dotrzymywał kroku gorzowianom. Od następnej piłki podopieczni trenera Krzysztofa Dobka zaczęli powoli odskakiwać gospodarzom. Duża w tym zasługa Jakuba Pulkowskiego i Dominika Kolińskiego, którzy byli bardzo dobrze dysponowani i co rusz dziurawili blok Lotnika. Miejscowi siatkarze przebudzili się nieco pod koniec partii, ale ich zryw był nieskuteczny, ponieważ premierowego seta wygrali Stilonowcy 22:25.

Po zmianie stron przebieg meczu nie uległ zmianie. Stykowy rezultat utrzymywał się tylko do wyniku 4:4. Stilonowcy grali bardzo pomysłowo, na co ewidentnie nie byli przygotowani gospodarze. W drugim secie pierwsze skrzypce w orkiestrze trenera Dobka zaczęli grać Maciej Kordysz i Filip Frankowski, co przełożyło się na kolejne wygrane akcje i spokojne prowadzenie niebiesko-białych. W tej odsłonie meczu Lotnik nie był w stanie nawet przebić bariery 20 punktów, a w ostatniej akcji seta złudzeń rywalom nie pozostawił po raz kolejny Kordysz i partia zakończyła się triumfem gości 19:25.

W trzecim secie losy meczu spróbował odwrócić Lotnik. W początkowej fazie tej części spotkania miejscowi stawiali trudne warunku Stilonowcom, jednak ich zapał miał swój kres. Miejscowi gracze prowadzili jedynie najwyżej dwoma punktami i maksymalnie do wyniku 7:5. Później sygnał do odrabiania strat dał kapitan Maciej Kordysz, a gorzowianie wrócili do trybu z dwóch wcześniejszych setów. Po przegraniu kilku ważnych piłek gospodarze już wiedzieli, że nic w sobotnim meczu nie ugrają i stracili resztki animuszu. Końcówka meczu to pełna dominacja Stilonu, a ostatni punkt dnia zdobył Jakub Dzierżyński, czym zapewnił zwycięstwo w tej partii 17:25 i w całym meczu 0:3

Stilon w trudnego terenu w Łęczycy wraca z pełną pulą punktów, co przed początkiem pojedynku nie było wcale takie oczywiste. Zwycięstwo to jest jednak w pełni zasłużone, a dzięki niemu niebiesko-biali zasiądą do Świąt w bardzo dobrych nastrojach. Po Nowym Roku Stilonowcy przystąpią do ataku na zapewnienie sobie awansu do fazy play-off. Pierwszy mecz w 2024 roku Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów rozegra 6 stycznia w Gorzowie. Wówczas przeciwnikiem podopiecznych trenera Dobka będzie zespół z Wilczyna.