środa, 8 maja 2024 05:37

Kangoo Basket wygrało w Arenie

Drużyna EIG CEZiB Kangoo Basket zwyciężyła Röben Gimbasket Wrocław 77:69 (18:19,22:19,20:15,17:16). Meczem tym Kangury zadebiutowały w Arenie Gorzów, a sam wynik pozwolił gorzowianom podskoczyć w tabeli.

Autor: Marta Czernicka

Źródło: Fotografia Marta Czernicka

Premierowa niedziela lutego była prawdziwym świętem koszykówki w Gorzowie. Przez cały dzień w Arenie Gorzów zebrana licznie publiczność miała okazję do bliskiego obcowania z wszelkimi aspektami basketu. Organizatorzy dnia NBA z pewnością stanęli na wysokości zadania i zadbali dosłownie o każdy szczegół, aby przybliżyć kibicom meandra koszykówki. Deserem całego wydarzenia było spotkanie seniorskiej drużyny EIG CEZiB Kangoo Basket Gorzów z ekipą Gimbasketu Wrocław. W ostatnich tygodniach Kangury częściej musiały uznawać wyższość rywali, więc pojedynek z ostatnią w tabeli drużyną ze stolicy Dolnego Śląska miał być okazją do przełamania.

Samo niedzielne spotkanie poprzedziła efektowna prezentacja gorzowskiej drużyny. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że Arena Gorzów stwarza kapitalne możliwości dla organizatorów poszczególnych wydarzeń sportowych. Pierwsze minuty rywalizacji na parkiecie charakteryzowało się małą liczbą zdobytych punktów. Obie drużyny wyglądały na nieco onieśmielone grą w Arenie, ale trema ta po czterech minutach gry uleciała. Otwierająca starcie kwarta to popis rzutów z dystansu. W ten sposób Kangoo zdobyło aż 12 punktów, przyjezdni zaś uczynili to trzykrotnie. Jedynym zawodnikiem, który zrobił to więcej niż jeden raz, był Tomasz Cieślak. Po jego dwóch skutecznych ,,trójkach” gorzowianie prowadzili już 18:13, ale końcówka należała do gości. Celne trafienia z dalszej odległości zanotowali Piotr Tomaszewski i Paweł Klimaszewski, co zaowocowało wynikiem pierwszej kwarty 18:19

W drugą kwartę lepiej weszli gorzowianie. Podopieczni trenera Andrzeja Stefanowicza po kilku akcjach rzutowych wysunęli się na prowadzenie 25:21, ale do gry wrócił Gimbasket. Wrocławianie, mino ostatniego miejsca w tabeli, nie zamierzali oddać punktów bez walki i mocno kąsali defensywę Kangoo. Prym w tym wiódł Konrad Październy, który na półmetku spotkania miał w swoim dorobku 11 rzuconych punktów. Jednak główną postacią tej części meczu był Tomasz Urban. Środkowy Kangurów był w niedzielnym starciu zdecydowanie najwyższym zawodnikiem na boisku i skrzętnie z tego faktu korzystał pod koszem przeciwnika. W końcówce drugiej kwarty niemalże w pojedynkę zdobywał on punkty dla gospodarzy, a dzięki temu pierwsza połowa meczu zakończyła się prowadzeniem Kangoo 40:38.

W trzeciej odsłonie pojedynku oba zespoły postawiły na twardą grę w obronie. Efektem tego była bardzo duża liczba fauli i związanych z nimi rzutów osobistych. W tej części meczu punkty zdobywane były głównie w ten sposób. Dalej bardzo dobre zawody rozgrywał Tomasz Urban, który w niedzielne popołudnie bawił się w koszykówkę. Na wzmiankę zasłużyła jego akcja z Konradem Jelskim, kiedy to kapitan Kangoo zagrał piłkę między nogami rywala, a środkowy gorzowskiej drużyny zdobył punkty rzutem tyłem do obręczy kosza. Mijające minuty przyniosły wzrost skuteczności Kangurów, dlatego ćwiartka ta zakończyła się wynikiem 20:15. Przed ostatnią kwartą Kangoo wygrywało 60:53.

Kangoo Basket swoje występy w Arenie Gorzów zainaugurowało ligowym zwycięstwem i kapitalną organizacją całego dnia wypełnionego po brzegi koszykówką. Triumf nad Gimbasketem pozwolił podopiecznym trenera Stefanowicza wspiąć się na dziesiątą pozycję w klasyfikacji. Teoretycznie awans do play-off jest jeszcze możliwy, gdyż do ósmej lokaty Kangury tracą zaledwie jedno oczko, ale terminarz nie maluje się w kolorowych barwach. Teraz Kangoo czeka maraton trzech meczów wyjazdowych z rzędu (Pleszew, Wrocław z WKK II i Zgorzelec). Następny mecz w Gorzowie Kangury rozegrają dopiero 24 lutego.

W spotkaniu z Gimbasketem najwięcej punktów dla Kangoo zdobyli: Tomasz Urabn (24 i 14 zbiórek), Norbert Grzegorczyk (11 i 10 zbiórek).

Dla wrocławian najlepiej punktowali: Konrad Październy (18), Paweł Klimaszewski (13) i Igor Dolara (13).