poniedziałek, 20 maja 2024 14:11

Pierwszy domowy punkt Stilonu

W sobotę, 27 sierpnia odbyła się 5. kolejka III ligi. Na stadionie przy ul. Olimpijskiej, Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów zremisowała ze Ślęzą Wrocław 1:1. Podczas spotkania nie zabrakło emocji, obie drużyny kończyły spotkanie w dziesiątkę.
Kliknij aby odtworzyć

Trener Stilonu, Karol Gliwiński w podsumowuje mecz 3 ligi przeciwko Ślęza Wrocław (źródło: FB Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów)

Pierwsza połowa spotkania to dobry początek Stilonu, który już w 9 minucie objął prowadzenie za sprawą Mateusza Kaczora. Asystę przy trafieniu zanotował napastnik gospodarzy Olaf Nowak.

Po bramce na 1:0 do głosu częściej dochodzili przyjezdni, którzy dwukrotnie trafili w słupek bramki strzeżonej przez Gabriela Łodeja. W 39 minucie zawodów na mocny strzał sprzed pola karnego zdecydował się Gabriel Afonso i tym samym wyrównał wynik spotkania.

W przerwie trener Karol Gliwiński zdecydował się na dwie zmiany. Za Łukasza Maliszewskiego wszedł Maksym Bogdanov, a Jakuba Kaniewskiego zastąpił Ryoma Ishizuka. Wspomniany Ishizuka dokładnie 13 minut po zameldowaniu się na placu gry otrzymał czerwoną kartkę za faul w polu karnym Stilonu.

Do wykonania rzutu karnego podszedł dotychczas najlepszy strzelec wrocławian – Vinicius Matheus, ale lepszy w bramce okazał się Łodej i stan spotkania został zachowany. Od tego momentu gospodarze musieli sobie radzić na boisku w 10. Natomiast szanse się wyrównały w 72 minucie, kiedy to drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną obejrzał Afonso

W ostatnich 15 minutach spotkania mecz się otworzył i obie ekipy miały szanse na zmianę rezultatu. Jednak żadna ze stron nie wykorzystała swoich sytuacji i zawody zakończyły się remisem.

Drugi z gorzowskich trzecioligowców AstroEnergy Warta Gorzów nie przywiózł żadnych punktów z Gubina, przegrywając w pojedynku derbowym z tamtejszą Cariną 3:0.

Bramki: Kaczor 9’ – Afonso 39’

Stilon: Łodej - Kaniewski (46’ Ishizuka), Karoń, Trepczyński, Przybylski, - Świerczyński, Wiśniewski, Maliszewski (46’ Bohdanov) – Drozdowicz (60’ Kopeć), Nowak (83’ Kurlapski), Kaczor (69’ Poniedziałek)

Inne wyniki 5. kolejki:

Stal Brzeg 0-4 MKS Kluczbork, Lechia Zielona Góra 1-1 Raków II Częstochowa, Polonia Bytom 3-1 Górnik II Zabrze, Odra Wodzisław Śląski 2-1 Gwarek Tarnowskie Góry, Polonia Nysa 1-2 Rekord Bielsko-Biała, Carina Gubin 3-0 AstroEnergy Warta Gorzów, Pniówek Pawłowice 1-2 LKS Goczałkowice Zdrój

W następnej kolejce Stilon zmierzy się na wyjeździe ze Stalą Brzeg, a Warta zagra w Gorzowie z Pniówkiem Pawłowice. Oba te mecze zaplanowane zostały na sobotę, 3 września.