środa, 8 maja 2024 07:59

Kangoo przegrywa w końcówce

Drużyna EIG CEZiB Kangoo Basket uległa ekipie Zetkama Doral Nysie Kłodzko 63:68 (23:23,11:12,15:11,14:22). Zwycięstwo wyślizgnęło się Kangurom w ostatnich minutach pojedynku.

Źródło: Facebook / Kangoo Basket

Długie 137 dni drużyna EIG CEZiB Kangoo Basket Gorzów musiała czekać na sposobność zrewanżowania się ekipie Zetkama Doral Nysy Kłodzko. Tak długi czas oczekiwania na drugi pojedynek między tymi zespołami spowodowany był przełożeniem zaplanowanego na początek lutego spotkania. To oczekiwanie z pewnością wyzwoliło w Kangurach dodatkowy apetyt na zwycięstwo w starciu z kłodczanami. W pierwszym meczu między tymi drużynami górą byli bowiem zawodnicy Nysy, którzy wygrali 79:64 (20:15,20:19,21:16,18:14). Ambicja rewanżu to jedno, ale faworytem środowego pojedynku byli jednak goście. Jasno wskazywała to tabela ligowa, w której Nysa zajmowała piątą pozycję (bilans gier 16-10), a Kangoo okupowało dziewiątą lokatę (11-15)

W początkowych taktach zaległego starcia Kangury były nieobecne na boisku. Przez pierwsze dwie minuty celne rzuty oddawali tylko goście. Dopiero próba Kamila Paluszaka zakończyła się punktami. Pierwotne zaćmienie ofensywne Kangoo spowodowało, że Nysa objęła kilkupunktowe prowadzenie. Po połowie pierwszej kwarty rolę jednak się odwróciły i do gry weszły Kangury. Siedem punktów w krótkim czasie Tomasza Urbana doprowadziło do wyniku 10:12. Następnie rolę głównego snajpera wziął na siebie Adam Chodkiewicz i na niespełna trzy i pół minuty przed syreną gospodarze wyszli na prowadzenie – 18:17. W końcówce przebudzili się goście i za sprawą dwóch skutecznych rzutów z dystansu objęli prowadzenie. Premierowa ćwiartka zakończyła się ostatecznie remisem 23:23, gdyż w ostatnich sekundach zapunktował Michał Jercha

Po raz kolejny w tym sezonie Kangoo gubi pozytywny wynik w końcowych minutach meczu. Kangury zostają na dziewiątym miejscu w tabeli, ale szanse na wskoczenie do top8 są już na tę chwilę bardzo iluzoryczne. Kolejne spotkanie ligowe gorzowscy koszykarze rozegrają w niedzielę, kiedy spotkają się w Kątach Wrocławskich z Dijo Polkąty Maximusem.

W środowym spotkaniu najlepiej dla Kangoo punktowali: Kamil Paluszak (18), Adam Chodkiewicz (14) i Tomasz Urban (10).

Zespół z Kłodzka do zwycięstwa poprowadzili: Michał Weiss (15), Rafał Wojciechowski (15), Artur Szymański (13) i Kuba Niziński (11).