Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 8 maja 2024 13:10

Kangoo wysoko przegrywa w Kątach Wrocławskich

Drużyna EIG CEZiB Kangoo Basket przegrała w Kątach Wrocławskich z Dijo Polkąty Maximusem 79:51 (23:17,15:12,28:5,13:17). Pojedynek ten był jednym z najsłabszych w wykonaniu Kangurów w bieżącym sezonie.

Autor: Marta Czernicka

Źródło: Fotografia Marta Czernicka

Do niedzielnego meczu w Kątach Wrocławskich drużyna EIG CEZiB Kangoo Basket przystępowała z dziesiątego miejsca w tabeli. Rozgrywki koszykarskiej 2 ligi powoli dobiegają końca, a czas zaczął już ponaglać Kangury. W kalendarzu pozostały jedynie trzy mecze do rozegrania, a gorzowscy koszykarze do miejsca dającego awans do play-off tracili przed niedzielnym spotkaniem trzy punkty. Na domiar złego ostatnią lokatę dającą top8 zajmowała drużyna Exact Systems Śląska Wrocław, która do rozegrania ma jeszcze jedno zaległe starcie.
W pierwszym pojedynku z Dijo Polkąty Maxiumusem Kąty Wrocławskie gorzowskie Kangury przegrały przed własną publicznością 75:80 (17:25,18:21,25:16,15:18). Wspomnienie to nie było dobrym prognostykiem przed meczem rewanżowym.

Premierowa kwarta niedzielnej potyczki stała pod znakiem fenomenalnej wręcz skuteczności rzutów za trzy punkty w wykonaniu gospodarzy. Maximus w ten sposób zapunktował w pierwszej ćwiartce aż sześciokrotnie, a prym w tym wiódł Rafał Chwastyk, który uczynił to czterokrotnie. Precyzja ta doprowadziła do prowadzenia gospodarzy przez większą część tej kwarty. W tym czasie Kangoo próbowało się odgryzać, lecz w wypadku gości ,,trójki” tak gremialnie nie trafiały do kosza. Jedynie rzut z dystansu Norberta Grzegorczyka okazał się być celny. Swoje dobre minuty miał na parkiecie Michał Jercha, który niemal w pojedynkę utrzymywał Kangury w niedużym dystansie punktowym względem gospodarzy. Zabójcza skuteczność Chwastyka i spółki doprowadziła do wygrania premierowej kwarty przez gospodarzy z wynikiem 23:17

Po krótkiej przerwie Maximus nie zmniejszył swojego apetytu na celne ,,trójki”. Dwa pierwsze celne rzuty gospodarzy były ponownie oddane z dystansu. Tym razem skutecznie uczynili to Jakub Kuczyc i Jan Fedorski. Na całe szczęście dla gorzowskiej drużyny, w następnych minutach celność rzutów z dalszej odległości wyraźnie spadła w szeregach miejscowych koszykarzy. Ta jednak bynajmniej nie wzrosła w zespole Kangoo Basket i z tego powodu gospodarze wciąż utrzymywali bezpieczną przewagę. W drugiej kwarcie Kangury dopisały do swojego dorobku 12 punktów, z czego aż połowa była zdobyta po rzutach osobistych. Niestety nie kleiła się gra podopiecznym Andrzeja Stefanowicza i to poskutkowało wynikiem do przerwy – 38:29 dla Maxiumusa.

Wraz z początkiem drugiej połowy meczu gospodarze zaniechali bombardowania kosza Kangoo rzutami z dystansu, a skupili się na klasycznym zdobywaniu punktów. I to okazało się być kolejnym sposobem na rozmontowanie defensywy gorzowian. Przez pierwsze pięć minut trzeciej kwarty punkty zdobywali tylko zawodnicy Maximusa. Dopiero jeden skuteczny rzut osobisty Norberta Grzegorczyka przełamał tę katastrofalną dla Kangoo passę. Nie zmieniło to jednak obrazu gry – miejscowi wciąż dominowali na każdym centymetrze kwadratowym parkietu i zdobywali kolejne oczka na wszelkie możliwe sposoby. Taka gra była przepisem na pogrom i tak też się stało. Tę ćwiartkę Maximus wygrał aż 28:5 i na ostatnią kwartę wychodził z wynikiem 66:34

Niedzielne spotkanie było jednym ze słabszych w tym sezonie w wykonaniu Kangoo Basket. Kangury zdobyły tylko 51 punktów, co jest ich najniższym wynikiem w trwających rozgrywkach. W gorzowskim zespole pozostało chyba jedynie wyczekiwanie na końcową syrenę ostatniego meczu sezonu. W przyszłym tygodniu Kangury zagrają we Wrocławiu z Exact Systems Śląskiem.

W ekipie Maximusa najwięcej punktów w niedzielnym pojedynku zdobyli: Rafał Chwastyk 12 (wszystkie po rzutach z dystansu i w pierwszej kwarcie), Jakub Kuczyc 12 (wszystkie po celnych ,,trójkach”), Michał Nowak 11 i Kacper Hałdaś 10 (8 zbiórek).

W zespole Kangoo Basket najskuteczniejsi byli: Tomasz Urban 19 (8 zbiórek), Michał Jercha 12 (7 zbiórek) i Norbert Grzegorczyk 10 (8 zbiórek).