środa, 8 maja 2024 16:22

Kangoo z ostatniej delegacji wraca z porażką

Drużyna EIG CEZiB Kangoo Basket Gorzów przegrała we Wrocławiu z Exact Systems Śląskiem 94:63 (31:9,21:28,24:7,18:19). Był to ostatni wyjazd Kangurów w bieżącej kampanii.

Autor: Marta Czernicka

Źródło: Fotografia Marta Czernicka

Sobotni mecz we Wrocławiu był ostatnim wyjazdowym pojedynkiem drużyny EIG CEZiB Kangoo Basket w rundzie zasadniczej sezonu 2023/24. Wciąż kwestią otwartą pozostawał ewentualny awans do fazy play-off, co wiązałoby się z kolejną delegacją, ale szansę na taki scenariusz były już bardzo znikome. Przed spotkaniem w stolicy Dolnego Śląska gorzowskie Kangury zajmowały dziesiątą pozycję w klasyfikacji z dorobkiem 39. punktów i bilansem gier 11-17. Do ósmego miejsca strata wynosiła już trzy oczka, a do zdobycia na parkiecie było ich już zaledwie cztery. O obecność w top8 drżeć musiał natomiast sobotni rywal Kangoo Basket. Exact Systems Śląsk Wrocław plasował się na siódmym miejscu w tabeli i wciąż musiał spoglądać za siebie. Ewentualna porażka z gorzowskim zespołem mogła mocno skomplikować sytuację wrocławian. W pierwszym starciu tych drużyn lepsze okazały się Kangury, które wygrały 90:67 (20:22,21:17,18:12,31:16). Genialne zawody rozegrał wówczas Norbert Grzegorczyk, zdobywca 30 punktów.

Początek sobotniego starcia zdefiniował aktualne cele obu drużyn. Gospodarze wyszli na parkiet z ogromnym zaangażowaniem, by ugruntować swoją pozycję w top8 ligi. Kangoo z kolei weszło w spotkanie apatycznie i pozwalało Śląskowi na wszelkie możliwe koszykarskie kombinacje. Efektem tego były kolejne skuteczne rzuty wrocławian. Goście swoje pierwsze punkty zainkasowali dopiero po przeszło trzech minutach gry. Było wówczas już 14:2. Miejscowi zawodnicy nie zamierzali się zatrzymywać i wciąż napierali na kosz Kangoo. Punkty wpadały im seriami, co przełożyło się na pogrom w premierowej ćwiartce 31:9.

Z ostatniej delegacji w sezonie Kangoo Basket wraca z bolesną porażką. Za tydzień gorzowskie Kangury podejmą w hali CEZiB-u Orlen Akademię BM Stal.

W sobotnim meczu najwięcej punktów dla Śląska zdobyli: Mateusz Kaźmierczak (21), Rostyslav Lialko (14) i Mateusz Leniec (14 i 8 zbiórek).

W ekipie Kangoo wyróżnili się Tomasz Urban (17 punktów i 7 zbiórek) i Konrad Jelski (15 punktów i 9 zbiórek).