poniedziałek, 20 maja 2024 21:34

Żużlowe święto w Warszawie!

W najbliższą sobotę, 11 maja w Warszawie odbędzie się  Grand Prix na PGE Narodowym. W zawodach awizowanych jest czterech Polaków, w tym jeden rezerwowych. Z zawodników Stali Gorzów na Stadionie Narodowym zobaczymy Szymona Woźniaka i Martina Vaculika.

Autor: Marta Czernicka

To druga z zaplanowanych jedenastu rund IMŚ Grand Prix w sezonie 2024. Pierwsza odbyła się w Chorwacji, gdzie wygrał Jack Holder, na drugim miejscu znalazł się Jason Doyle a na trzecim Fredrik Lindgren. Najlepszy z Polaków był Bartosz Zmarzlik. Czterokrotny Mistrz Świata w finale zajął czwarte miejsce.

W sobotę Warszawa zmieni się w stolicę światowego speedwaya.  Żużlowe początki na PGE Narodowym nie wyglądały najlepiej. Kibice najbardziej pamiętają pierwszą rundę, która odbyła się w 2015 roku. Tor pozostawiał wtedy wiele do życzenia, dodatkowo psuła się maszyna startowa. Zawody zostały przerwane po trzeciej serii startów, a wynik został zaliczony. To już historia, jednak ciągle żywa w pamięci kibiców.

W zeszły sezonie na stadionie Narodowym triumfował Fredrik Lindgren, drugi był Jack Holder a trzeci Bartosz Zmarzlik. Polscy kibice liczą na zwycięstwo Polaka, największe szanse na podbicie stolicy ma Bartosz Zmarzlik.

Ciężko wskazać faworyta tego turnieju, tu może wygrać każdy. Zapewne zadecydują szczegóły oraz dyspozycja dnia. W zawodach wystąpi czterech Polaków: Bartosz Zmarzlik, Szymon Woźniak Dominik Kubera a z dziką kartą pojedzie Mateusz Cierniak. Fani biało-czerwonych liczą na to, że na koniec imprezy na stadionie Narodowym zabrzmi Mazurek Dąbrowskiego.

Zawody cyklu Grand Prix w Warszawie zawsze dostarczają dodatkowy dreszczyk emocji. Sami zawodnicy nie ukrywają, że doping ponad 50 tysięcy kibiców motywuje dodatkowo. Do tej pory żadnemu z Polaków nie udało się zwyciężyć na warszawskim owalu. Być może teraz jest na to idealny moment?