poniedziałek, 20 maja 2024 12:18

Z nieba do piekła. Huśtawka nastrojów przy Olimpijskiej

Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów kolejny raz odnosi porażkę przed własną publicznością. Martwi fakt, że gospodarze prowadzili po pierwszym kwadransie 2:0 i ostatecznie przegrali spotkanie z MKS-em Kluczbork.
Od lewej: Maksymilian Trepczyński, Filip Karoń

Źródło: FB Stilon Gorzów

Pierwsze minuty spotkania to dominacja Stilonu, która została udokumentowana już w 4. minucie za sprawą trafienia Emila Drozdowicza. Z lewej strony boiska w pole karne wpadł rozpędzony Maksym Bohdanov i obsłużył Drozdowicza mocnym podaniem. Ten bez problemów wpakował piłkę do siatki z okolicy 5. metra. Niespełna 10 minut później tuż przed polem karnym faulowany był Cyprian Poniedziałek, a do uderzenia podszedł Łukasz Maliszewski. Popularny „Malina” pięknie przymierzył w lewy górny róg i wyprowadził drużynę na dwubramkowe prowadzenie.

🔴 Ostatni mecz Zmarzlika na Jancarzu. Zobacz kto zdobył dla Stali najwięcej punktów w historii.

Kolejne minuty gry to przejęcie inicjatywy przez zespół z Kluczborka. Przyjezdni poruszeni dwiema szybko straconymi bramkami zaczęli brać się do odrabiania strat. Zawodnicy z Opolszczyzny nieustannie zagrażali gospodarzom ze stałych fragmentów gry, czego efektem był groźny strzał w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Grzegorza Gibkiego.

Sam bramkarz niebiesko-białych nie kryje rozczarowania po spotkaniu:

Niestety po dzisiejszym meczu czujemy ogromny niedosyt. Kolejny raz brakuje nam postawienia przysłowiowej kropki nad ”i”. Po bardzo dobrym początku, trochę spuściliśmy z tonu. Daliśmy przeciwnikowi się rozpędzić i w efekcie to oni podnieśli z boiska trzy punkty. - powiedział Grzegorz Gibki, bramkarz Stilonu.

W 29. minucie goście dopięli swego i po dobrze rozegranym rzucie wolnym piłkę do siatki wpakował Radosław Krzyśków.

Początek drugiej połowy to szarpana gra z obydwu stron. W 65. minucie Stilonowcy byli blisko zdobycia trzeciej bramki, ale to przyjezdni popędzili z kontrą którą wykończył Bartosz Włodarczyk. W kolejnych akcjach zawodnicy MKS-u poszli za ciosem i ustalili wynik tego spotkania w 72. minucie po zaskakującym dla bramkarza uderzeniu Kacpra Jóźwickiego.

Szansę na szybką rehabilitacje przed własną publicznością podopieczni Karola Gliwińskiego będą mieli już w przyszłą sobotę, 17 września o godzinie 16.00. Tego dnia przy ul. Olimpijskiej podejmą Lechię Zielona Góra.

Bramki: Drozdowicz 4’, Maliszewski 13’ – Krzyśków 29’, Włodarczyk 65’, Jóźwicki 72’

Stilon: Gibki – Przybylski (46’ Łaźniowski), Karoń, Trepczyński (81’ Sadowski), Kaniewski – Świerczyński (76’ Kurlapski), Bohdanov, Maliszewski (62’ Lisowski) - Poniedziałek (62’ Kopeć), Nowak, Drozdowicz

🔴 Od gry na skrzypcach do złota na MŚ i Europy w kajakarstwie.

Drugi z gorzowskich trzecioligowców, AstroEnergy Warta Gorzów zdobyła punkt w wyjazdowym spotkaniu z LKS Goczałkowice Zdrój. Mecz zakończył się wynikiem 1:1, a jedyną bramkę dla Warciarzy zdobył Adrian Bielawski.

Pozostałe wyniki 7. kolejki:

Lechia Zielona Góra 1:0 Stal Brzeg, Polonia Bytom 3:1 Ślęza Wrocław, Miedź II Legnica 0:4 Raków II Częstochowa, Odra Wodzisław Śląski 2:3 Górnik Zabrze, Polonia Nysa 1:0 Chrobry II Głogów, Carina Gubin 1:1 Gwarek Tarnowskie Góry, Pniówek Pawłowice 2:1 Rekord Bielsko-Biała, LKS Goczałkowice Zdrój 1:1 AstroEnergy Warta Gorzów