Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 13:07

Kontrowersja sprawiła, że Stilon wrócił bez punktów. Zobaczcie sami

W minioną sobotę, 24 września w ramach 9. kolejki III ligi Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów zmierzył się na wyjeździe z Polonią Bytom. Goście przegrali to spotkanie 2:1 mimo szybkiego wyjścia na prowadzenie.

Źródło: ks.poloniabytom.com.pl

Sobotni mecz w Bytomiu nie odbył bez zwrotów akcji i kontrowersji. Niebiesko-biali szybko wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Olafa Nowaka, który wykorzystał błąd defensywy Polonii. Całą relację z tego spotkania przeczytasz TUTAJ.

To kolejny mecz, w którym sędzia podejmuje zaskakującą decyzję przeciwko zawodnikom trenera Karola Gliwińskiego. Do  kontrowersyjnej sytuacji doszło w 24. minucie. Wtedy to sędzia podjął decyzję o podyktowaniu rzutu karnego dla Polonii. Arbiter uznał, że piłki ręką dotknął Łukasz Kopeć i wskazał na wapno. Oglądając skrót meczu mamy spore wątpliwości co do decyzji sędziego.

🔴 Czy Stanisław Chomski nadal będzie trenerem Stali w sezonie 2023?

Skrót meczu Polonia Bytom – Stilon Gorzów

Kontrowersyjny rzut karny (od 2:03 video)

Źródło: PB TV YouTube

Sam zawodnik Stilonu, który zdaniem sędziego zagrał ręką, uważa że arbiter się pomylił.

Byliśmy dobrze przygotowani do tego meczu. W pierwszych 20 minutach mieliśmy dwie dogodne sytuacje, żeby strzelić bramkę. Udało się wykorzystać jedną z nich, po błędzie defensywy z Bytomia. Sędziowie popełnili błąd przy rzucie karnym dla Polonii, gdzie zauważyli moje zagranie ręką, którego nie było. Natomiast chwilę później straciliśmy bramkę. W drugą połowę weszliśmy z jeszcze większym zaangażowaniem i chęcią wygranej. Dążyliśmy do strzelenia bramki, mieliśmy ku temu okazje, ale straty nie udało się odrobić. - powiedział Łukasz Kopeć

Zapraszamy na kolejne spotkanie domowe Stilonu. W sobotę, 1 października o godzinie 15.30 na stadionie przy ul. Olimpijskiej drużyna trenera Gliwińskiego podejmie Miedź II Legnica.

🔴 Szymon Woźniak: Zrobię wszystko w przyszłości, by Stal Gorzów bez Bartosza Zmarzlika była dalej wielka.

W poniedziałek, 26 września doszło do losowania Pucharu Polski w grupie północnej naszego województwa. Los był łaskawy dla naszych trzecioligowych zespołów. W IV rundzie rozgrywek zespół Stilonu zmierzy się z Zorzą Kowalów, a AstroEnergy Warta Gorzów podejmie FC Kursko. Oba zespoły wylosowane przez gorzowskich trzecioligowców występują w rozgrywkach klasy A. Spotkania zostały zaplanowane na 5 października.