poniedziałek, 20 maja 2024 11:13

Podział punktów przy Olimpijskiej. Stilon nie zdołał pokonać Miedzi

W ramach 10. kolejki 3 ligi grupy III Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów podejmował na własnym stadionie rezerwy Miedzi Legnica. Żadna z drużyn mimo swoich sytuacji nie zdobyła bramki i spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0.

Źródło: FB Stilon Gorzów

Zawodnicy trenera Karola Gliwińskiego przystępowali mocno podrażnieni do tego spotkania. Po 3 ligowych porażkach z rzędu z pewnością chcieli wygrać u siebie z sąsiadem z tabeli. W poprzednich kolejkach niebiesko-biali ulegli kolejno: Polonii Bytom, Lechii Zielona Góra oraz MKS-owi Kluczbork. Warto dodać, że dzień przed meczem z Miedzią pojawiła się informacja o przyznaniu walkowera na korzyść Polonii Bytom. Taka decyzja jest spowodowana przekroczeniem ilości zmian przez drużynę z Gorzowa. Całą relację z tego spotkania przeczytasz TUTAJ.

🔴 Ostatnia szansa poczuć żużel. Stal Gorzów zaprasza kibiców

Początek sobotniego spotkania należał do gości. Od początku przejęli inicjatywę narzucili zawodnikom Stilonu swój styl gry. Konsekwencją tego były dwie groźne sytuacje stworzone przez przyjezdnych. Natomiast tego dnia dobrze dysponowany był gorzowski bramkarz, Kacper Rosa. To on ratował skórę swoim kolegom w pierwszej części spotkania.

W kolejnych minutach to gorzowianie zaczęli częściej operować piłką, co doprowadziło do niezłych okazji. Sprzed pola karnego w słupek trafił Olaf Nowak, a przy dobitce z bliskiej odległości do siatki nie zdołał trafić Emil Drozdowicz. Kolejną świetną szansę Stilonowcy mieli za sprawą Filipa Wiśniewskiego. Pomocnik uderzył mocno sprzed szesnastki, piłka odbiła się od głowy obrońcy i końcowo wylądowała na poprzeczce.

Druga odsłona to już bardzo otwarty mecz. Gra stała się chaotyczna i obie ekipy miały swoje szanse do wyjścia na prowadzenie. Najlepszą z nich miał napastnik legniczan na 5 minut przed końcowym gwizdkiem. Po niefrasobliwości obrony zmierzał sam na sam z Rosą i kiedy już miał oddawać strzał na bramkę, pięknym wybiciem popisał się jeden z obrońców ratując remis w tym spotkaniu.

Końcowy wynik spotkania nie satysfakcjonuje gospodarzy o czym mówi jeden z zawodników:

To nie był dobry mecz w naszym wykonaniu. Chcieliśmy za wszelką cenę wygrać w końcu u siebie, żeby sprawić radość kibicom. Mieliśmy kilka dobrych momentów w tym spotkaniu, ale zabrakło nam lepszych decyzji pod bramką rywali. Musimy się zmobilizować i jechać po 3 punkty do Wodzisławia. - powiedział pomocnik Stilonu, Cyprian Poniedziałek

🔴 Zabrakło niewiele. Remisowa porażka Stali Gorzów

Stilon Gorzów 0:0 Miedź II Legnica

Stilon: Rosa - Pająk, Karoń, Trepczyński, Kopeć - Poniedziałek (61’ Maliszewski), Świerczyński, Wiśniewski, Milewski (66’ Kaczor) - Nowak, Drozdowicz (79’ Bohdanov)

Swoje spotkanie w ten weekend rozegrała również AstroEnergy Warta Gorzów. Mimo utraty prowadzenia w 9. minucie, zespół trenera Mateusza Konefała podniósł się i zwyciężył z Gwarkiem Tarnowskie Góry 1:2.

Wyniki pozostałych spotkań: MKS Kluczbork 0:2 Rekord Bielsko-Biała, Gwarek Tarnowskie Góry 1:2 Warta Gorzów, Chrobry II Głogów 0:1 LKS Goczałkowice Zdrój, Raków II Częstochowa 1:0 Carina Gubin, Stal Brzeg 3:0 Odra Wodzisław, Lechia Zielona Góra 1:1 Polonia Bytom, Polonia Nysa 0:3 Ślęza Wrocław